Zavolajte nám (Po-Pi 9-16)

Zľava -30%

Japonský mletý zelený čaj Japan Matcha BIO - odporúčaná spotreba 10/2021

Matcha BIO je unikátny japonský mletý zelený čaj, ktorého konzumácia siaha viac ako 800 rokov späť. Poznám je aj pod názvom nefritová pena. Podľa historickej literatúry sú matche prisudzované až magické účinky a dodnes je súčasťou tradičných japonských rituálov. Jedná sa o jemne mletý zelený BIO čaj, ktorého mletie prebieha na žulových kameňoch tempom 40 g/h. Pomalé mletie zaručuje dokonalé rozrušenie bunkových membrán a tým tak dosiahnutie maximálnej vstrebateľnosti účinných látok a chuťového zážitku.

Viac informácií ›

Máme skladom 2 ks Viac informácií › Objednávky do 27. 5. 10:30, predpokladané dodanie: u vás v utorok 28. 5.
17.4 € Pôvodná cena
12.2 € 10.8 € bez DPH
Zľava -30%
Ušetríte 5.2 €
ks
Kód produktu: P623
Záruka: 24 mesiacov
Popis a parametre
Japonský mletý zelený čaj Japan Matcha BIO - odporúčaná spotreba 10/2021
Japonský mletý…
12.2 €

Popis produktu

Matcha BIO je unikátny japonský mletý zelený čaj, ktorého konzumácia siaha viac ako 800 rokov späť. Poznám je aj pod názvom nefritová pena. Podľa historickej literatúry sú matche prisudzované až magické účinky a dodnes je súčasťou tradičných japonských rituálov. Jedná sa o jemne mletý zelený BIO čaj, ktorého mletie prebieha na žulových kameňoch tempom 40 g/h. Pomalé mletie zaručuje dokonalé rozrušenie bunkových membrán a tým tak dosiahnutie maximálnej vstrebateľnosti účinných látok a chuťového zážitku.

Matcha BIO od Salvia Paradise® je veľmi jemnej a hladkej chuti s ľahko sladkastým podtextom a minimálnym náznakom trpkosti. Vôňa matchy BIO je elegantne jarná a svieža.

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako 5 tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi i kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Ide o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu. Pitie čaju je vhodné na udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože. Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti, je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje normálne zdravie srdca.

Odporúčaná príprava:

Teplý čaj

Do misky čavan vložíme 2–3 vrchovaté čašaky a zalejeme vodou s teplotou 75°C. Na vyšľahanie použijeme bambusovú metličku zvanú časen. Akonáhle získame hustú penu, podávame.

Ak nemáme k dispozícii vyššie uvedené náčinie, kvalitné BIO matchu si pripravíme zmiešaním pol čajovej lyžičky (cca 2–3 g) so 100 ml vody o 75 °C a vyšľaháme metličkou. Môžeme použiť shaker. Je možné ochutiť medom alebo limetou.

Studený čaj

Odporúčame prípravu ľadového čaju zmiešaním jednej čajovej lyžičky matchy s 250 ml kvalitnej studenej vody v shakeri. Pretrepávame pol minúty a potom podávame. Môžeme ochutiť medom alebo ovocným sirupom.

Zákonné zaradenie: Čaj pravý zelený

Zloženie: 100% Japan Matcha BIO

Pôvod: Japonsko

Produkt je zaradený v kategóriách

Čaje a nálevy Detoxikácia

Zobraziť celý popis