Od 23.4. do 30.4. bude prebiehať technická odstávka systému e-shopu. Vaše objednávky budeme expedovať po tomto termíne. Ďakujeme za pochopenie.
Zavolajte nám (Po-Pi 9-16)

Zľava -20%

Zlatý Atelokolagén 50 ml

Atelokolagén predstavuje vrcholné dielo biotechnológie, vývoja a luxusného spôsobu aplikácie, ktoré u tohto kozmetického anti-age prípravku dosiahli umeleckú úroveň! Tri druhy kolagénu, tekutý hodváb, enzýmy a bohatý obsah rýdzeho zlata. Perfektne vstrebávateľný produkt so zamatovou štruktúrou a príjemnou arómou. 

Viac informácií ›

Momentálně nedostupné
90.5 € Pôvodná cena
72.3 € 59.7 € bez DPH
Zľava -20%
Ušetríte 18.2 €

Strážiť dostupnosť

ks
Kód produktu: CM_92
Záruka: 24 mesiacov
Popis a parametre
Zlatý Atelokolagén 50 ml
Zlatý Atelokolagén…
72.3 €

Popis produktu

Atelokolagén Colway predstavuje ďalšiu kozmetiku anti-age z rodiny transdermálnych kolagénových gélov, aké vytvárame, sú skutočne špičkovým výsledkom vývoja biotechnológie bielkovín. Unikátne zloženie tvoria tri druhy drobnomolekulárneho kolagénu.

Prvým z nich je tropokolagén – sú to molekuly kolagénu izolované z rybacej kože, zachovávajúce svoju stavbu v podobe trojitej špirály.

Druhým je atelokolagén, teda kolagén, ktorý má tiež špirálovú štruktúru a vďaka pôsobeniu pepsínu získava ideálnu biologickú čistotu, ktorá bola doposiaľ známa iba výrobcom liekov. Vďaka tomu býva používaný i k podkožným injekčným zákrokom v plastickej chirurgii.

Tretím je prokolagén, teda peptidové reťazce, ktoré až v procesoch kolagenogenézy tvoria kolagénové špirály.

Model kolagénovej špirály hydratovanej v géle už nie je polymérovou zmesou tvorenou len na efekt. Má praktické použitie. Bol stvorený z troch druhov kolagénových bielkovín (atelo-, pro- i tropokolagénu), sericínu, elastínu a koloidného zlata, ktoré fungujú v synergii s kolagénovými peptidmi ako iontová pumpa: urýchľuje migráciu aktívnych zložiek, výmenu mikročastíc, stimuluje kožné detoxikačné procesy.

Atelokolagén Colway vďačí za svoju zamatovú podobu sericínu, teda tekutému hodvábu, za svoju arómu ružovému oleju a za skvelú vstrebávateľnosť priekopníckemu použitiu najdrobnejších bielkovinových častíc v zmesi kolagénov. Produkt dokáže pozitívne prekvapiť už pri prvom kontakte s pokožkou. Omnoho menej lepivý než Nativné alebo Prírodné Kolagény, s veľmi príjemnou, jemnou a ľahkou konzistenciou sa skvelo aplikuje na pokožku. Jeho ďalšou veľmi dôležitou prednosťou je pre kolagén neobvykle ľahká vstrebávateľnosť. Atelokolagén sa dá za použitia minimálneho množstva vody veľmi rýchlo vmasírovať do pokožky, čo bývalo doposiaľ nemožné. Tento proces je neobyčajne príjemný a nepredstavuje pre spotrebiteľa žiaden problém. Pokožka po ňom nie je stiahnutá ani nepríjemne napnutá.

Aktívne zložky:

KOLAGÉN – extrahovaný z rybacej kože metódou patentovanou v Poľsku. Predstavuje jediný vo svete známy prírodný zdroj peptidov, ktoré voľne prestupujú vrchnou vrstvou pokožky a stimulujú fibroblasty k zvýšeniu aktivity. Je to prírodná hypoalergénna kozmetika proti starnutiu. Nebojuje s následkami, ale útočí na príčinu vzniku vrások – teda proti nedostatku kolagénu. Spomaľuje procesy starnutia, zvlhčuje, zmäkčuje a regeneruje pokožku.

Všetky druhy kolagénu použité v produktoch Colway sú charakteristické svojou transdermálnosťou, ktorá je pre bielkoviny známe v súčasné kozmetológii jedinečná.

 

ATELOKOLAGÉN –  je do najvyššieho stupňa bio-kompatibilný a najpokrokovejší zo všetkých kolagénov. Pôvodne spracovaný špičkovými vedcami ako surovina pre potreby zdravotníctva používaná na regeneráciu tkanív. V súčasnosti nachádza svoje využitie aj v kozmetike, ako bio-kompatibilný, najčistejší a najbezpečnejší zo všetkých kolagénov.

  • PROKOLAGÉN-  je stavebným základom kolagénu – hlavnou zložkou tvorenou vo fibroblastoch na produkciu kolagénu v pokožke.
  • TROPOKOLAGÉN- predstavujú molekuly tvoriace trojité špirály.

 

SERICÍN -  nazývaný tiež tekutý hodváb. Lep tvorený priadkou morušovou je prírodnou látkou, ktorá má výborné regeneračné schopnosti na pokožke pri udržiavaní jej prirodzenej vlhkosti. Sericín veľmi ľahko preniká pod pokožku, udržuje jej pružnosť a ohybnosť, oneskoruje vznik vrások.

Proteíny hodvábu majú takisto výnimočnú retenčnú schopnosť zadržiavať vodu vo vrchnej vrstve pokožky – môžu vodu viazať v 300-násobnom množstve oproti svojej hmotnosti. Naviac majú opačný elektrostatický náboj, než má naša pokožka. Vďaka tomu kozmetika obsahujúca hodváb veľmi ľahko silno priľne k jej povrchu, čo pokožke prináša efekt neobyčajnej hladkosti.

Kozmetické vlastnosti sericínu:

  • Zvlhčujúci- sericín má silné retenčné schopnosti vody v pokožke i na jej povrchu. Má prirodzený hydratačný efekt (NMF - Natural Moisturising Factor).
  • Tvorí membránu– sericín utvára jemnú ochrannú vrstvu, ktorá bráni úniku vody z pokožky. Pokožka dýcha a napriek tomu nevytráca vodu.
  • Proti starnutiu- predstavuje silný antioxidant - chráni pred voľnými radikálmi, a teda znižuje následky oxidačného stresu.
  • Brzdí aktivitu tyrozinázy– farebne jednotí pokožku.
  • Zvyšuje aktivitu enzýmov degradujúcich desmozómy v zrohovatenej vrchnej vrstve pokožky,čo spôsobuje prirodzený peeling odumretej vrstvy z kože a urýchľuje regeneráciu jej novej vrstvy.

 

KOLOIDNÉ ZLATO - vzhľadom na antibakteriálne a antiseptické pôsobeniu bolo zlato odnedávna využívané v medicíne, ale tieto prednosti dnes doceňujú aj kozmetológovia. Výskumy totiž preukázali, že ióny zlata dokážu preniknúť až do hlbokých vrstiev pokožky, kde podporujú mechanizmus jej hydratácie a výborne slúžia ako nositeľ aktívnych látok. Vďaka tomu môže byť pokožka lepšie vyživená, zlepšuje sa jej farba a pružnosť.

Kozmetické produkty obsahujúce zlato takisto oneskorujú starnutie vrchnej vrstvy pokožky. Povzbudzujú produkciu elastínu i kolagénu a prispievajú tak k zjemneniu už skôr vzniknutých vrások. Obmedzujú tiež farebné zmeny, pretože spomaľujú tvorbu melanínu. Navyše zlatý prach skrášľuje – prináša pokožke rozjasňujúci trblietavý efekt.

Kozmetické výrobky obsahujúce zlato overene fungujú ako na zrelej pokožke, tak i na citlivej alergickej (zlato v podstate žiadne alergické reakcie nespôsobuje), na mladej, zanedbanej či nadmerne vysušenej pokožke, napr. po intenzívnom opaľovaní.

 

SLOŽENÍ INCI :

Aqua, Collagen Amino Acids, Silk Amino Acids, Caprylyl Glycol, Atelocollagen, Collagen, Procollagen, Elastin, Arginine/Lysine Polypeptide, Gold, Pepsin, Rosa Damascena Flower Oil, Lactic Acid, Sodium Lactate, Glycerin, Glyceryl Caprylate, Carbomer, Xanthan Gum.

Spôsob použitia:

Produkt je určený pre všetky typy pleti. Odporúča sa predovšetkým pre starostlivosť o tvár, šiju a dekolt. Aplikujte menšie množstvo gélu na čistú a vlhkú pokožku pomocou jemnej masáže. Po vstrebaní je vhodné naniesť telový balzam alebo krém určený pre daný typ pleti.

Upozornenie: Uchovávajte v suchu a temne, pri izbovej teplote. Chráňte pred deťmi. Nepoužívajte v prípade alergie či zvýšenej citlivosti na akúkoľvek zo zložiek. 

OBSAH: 50 ml

Produkt je zaradený v kategóriách

Prípravky na vrásky a starnúcu pleť Kolagén

Zobraziť celý popis