Zavolajte nám (Po-Pi 9-16)

Zľava -24%

Japonský zelený čaj Organic Matcha Powder 50 g - dátum minimálnej trvanlivosti 04/2023

Organic Matcha Powder je unikátny japonský mletý zelený čaj, ktorého konzumácia siaha viac ako 800 rokov späť. Podľa historickej literatúry sú matche prisudzované až magické účinky a dodnes je súčasťou tradičných japonských rituálov. Jedná sa o jemne mletý zelený BIO čaj, ktorého mletie prebieha na žulových kameňoch tempom 40 g/h. Pomalé mletie zaručuje dokonalé rozrušenie bunkových membrán a tým tak dosiahnutie maximálnej vstrebateľnosti účinných látok a chuťového zážitku.

Viac informácií ›

Tovar nie je skladom
15.0 € Pôvodná cena
11.4 € 10.1 € bez DPH
Zľava -24%
Ušetríte 3.7 €
Kód produktu: P612
Záruka: 24 mesiacov
Popis a parametre
Organic Matcha Powder 50 g
Japonský zelený čaj…
11.4 €

Popis produktu

Zelený čaj pozná ľudstvo viac ako 5 tisíc rokov a je vnímaný ako základný čaj. Najväčšími producentmi sú Čína a Japonsko. Je súčasťou východnej medicíny, kde mu prisudzujú až magické účinky. Spájaný je s mnohými rituálmi i kultúrnymi tradíciami najmä v krajinách juhovýchodnej Ázie. Všeobecne má zelený čaj sviežu vôňu a jemnejšiu chuť ako čaj čierny. Sušené lístky by mali byť zelené, pevné a lesklé. Ide o čaj, ktorý prešiel minimálnou oxidáciou.

Odporúčaná príprava:

Teplý čaj

Do misky čavan vložíme 2–3 vrchovaté čašaky a zalejeme vodou s teplotou 75°C. Na vyšľahanie použijeme bambusovú metličku zvanú časen. Akonáhle získame hustú penu, podávame.

Ak nemáme k dispozícii vyššie uvedené náčinie, kvalitné BIO matchu si pripravíme zmiešaním pol čajovej lyžičky (cca 2–3 g) so 100 ml vody o 75 °C a vyšľaháme metličkou. Môžeme použiť shaker. Je možné ochutiť medom alebo limetou.

Studený čaj

Odporúčame prípravu ľadového čaju zmiešaním jednej čajovej lyžičky matchy s 250 ml kvalitnej studenej vody v shakeri. Pretrepávame pol minúty a potom podávame. Môžeme ochutiť medom alebo ovocným sirupom.

Zloženie: 100% Japan Matcha BIO

Pôvod: Japonsko

Produkt je zaradený v kategóriách

Čaje a nálevy Detoxikácia

Zobraziť celý popis