Zavolajte nám (Po-Pi 9-16)

Zľava -9%

Elektrický lis na olej

Nová generácia domáceho lisu na panenský olej pre lisovanie za studena. Lisujte doma vlastný olej z ľanového semienka, slnečnicového alebo konopného semienka a ďalších olejnatých semien. Dostupný v troch farebných variantoch.

Inteligentný lis zaistí výrobu za studena lisovaného panenského oleja z rôznych druhov semien bez pridaných konzervačných látok. Čerstvý olej za 3-5 minút na vašom stole. 7 predvolených programov na lisovanie arašidov, sezamu, slnečnice, repky, ľanového semienka, vlašských orechov alebo mixu semien.

Záruka 5 rokov na motor!

Viac informácií ›

Máme skladom 1 ks Viac informácií › Objednávky do 27. 5. 10:30, predpokladané dodanie: u vás v utorok 28. 5.
522.3 € Pôvodná cena
476.9 € 394.1 € bez DPH
Zľava -9%
Ušetríte 45.5 €
ks
Kód produktu: CM_YDZY02A1
Záruka: 24 mesiacov
Popis a parametre
Elektrický lis na olej
Elektrický lis na…
476.9 €

Popis produktu

Yoda je prvý vysoko výkonný lis na výrobu za studena lisovaných olejov pre domáce použitie. Výťažnosť Yoda lisu sa pohybuje medzi 30% až 80% v závislosti od olejnatosti použitých orechov, semien.


Yoda olejový lis má sedem predvolieb. Stačí vybrať správny program a lis bude nastavený presne na druh olejnatých semienok, ktoré chcete lisovať. Tieto predvoľby sú: arašidy, sezam, slnečnicové semienka, repka, ľanové semienko, vlašské orechy a mix semienok.


V manuáli sú uvedené tiež ďalšie olejnaté semená, k nim je vždy priradený vhodný program na lisovanie. Nastavenie stroja sa líši podľa tvrdosti a olejnatosti lisovaných semien. Program určuje teplotu použitú na konci špirály (miesto, kde vypadáva suchý odpad) a tlak potrebný na ideálnu extrakciu oleja. Yoda produkuje za studena lisovaný olej (panenský olej), kde teplota oleja nikdy nepresiahne 40 stupňov Celzia.


Vylisovanie 100g semien trvá 3 až 5 minút. Čas lisovania sa líši podľa druhu použitých olejnatých semienok (napríklad čas lisovania oleja zo sezamu je nižší, než pri vlašských orechoch). Vzhľadom na to, že používame technológiu lisovania za studena, olej je nerafinovaný a zachováva si všetky cenné látky ako enzýmy, vitamíny, minerály, mastné kyseliny, atď.

Lis je určený na domáce využitie, nie je dimenzovaný pre priemyselnú alebo podnikateľskú činnosť.

Čo všetko sa dá lisovať?


Olej lisovaný za studena si udržiava prirodzenú vôňu, ktorá Vašim pokrmom dodá nezameniteľnú arómu i chuť. Čerstvý olej nie je vždy číry (ako ho kúpite v obchode), ale obsahuje drobné usadeniny, ktoré klesnú na dno nádoby. Yoda olejový lis môže lisovať olej zo slnečnicového semienka, tekvicového semienka, arašidov, vlašských orechov, lieskových orechov, makadamových jadier, sezamu, ľanového semienka, Chia semienka, konope, dehydratovaného kokosu, z čerstvých olív, maku a podobne.

Modelové číslo YDZY02A1
UPC 9553655475224
Typ lisovania Za studena lisovaný olej
Motor

Jednofázový indukčný

Kmitočet 50 Hz / 60 Hz
Farba zelená / červená / hnedá (zlatá)
Dodávané príslušenstvo Robustný slimák z nerezového materiálu, zberné nádobky, čistiaca kefka
Záruka Domáce použitie: 5 rokov na motor / 3 roky záruka na diely
Váha výrobku 6.8 kg
Rozmery výrobku 35,5cm x 17,8 cm x 26,5 cm
Príkon motoru 150 W
Napätie 240 V
Certifikácia CE certifikovaný
Príkon vykurovacieho telesa 300 W
Ovládanie Riadenie mikroprocesorom, teplotný senzor, tepelná ochrana

Zobraziť celý popis