Od 23.4. do 30.4. bude prebiehať technická odstávka systému e-shopu. Vaše objednávky budeme expedovať po tomto termíne. Ďakujeme za pochopenie.
Zavolajte nám (Po-Pi 9-16)

Zľava -71%

Nano respirátor českej výroby FFP2 filtrácie 98,5%

Nanovlákenné respirátory SPUR s vírusovým záchytom 98,5%.

 • Obsahujú českú nanovlákennou membránu.
 • Jedná sa o respirátory FFP2 (potrebná účinnosť normy 94%, reálne nameraná 98,5%).
 • Vďaka nízkemu tlakovému odporu umožnujú ľahké dýchanie.
 • Ide o jednorazový respirátor bez ventilu.
 • Je veľmi ľahký a priedušný - vhodný do letného počasia.
 • Balenie sú dostupná po 2, 5, 10 a 50 ks.
 • Zakúpené respirátory, rúšky a filtre nie je možné z hygienických dôvodov vymeniť ani vrátiť.

Viac informácií ›

Máme skladom Viac informácií › Objednávky do 23. 4. 10:30, predpokladané dodanie: u vás v stredu 24. 4.
19.8 € Pôvodná cena
5.8 € 4.7 € bez DPH
Zľava -71%
Ušetríte 14.1 €
ks
Kód produktu: P529
Záruka: 24 mesiacov
Popis a parametre
Nano respirátor filtrace 98,5 %
Nano respirátor…
5.8 €

Popis produktu

Nano respirátor Spurtex má overený záchyt 98,5% pre submikrónovej častice vrátane častíc veľkosti vírusov. Nano respirátor je vhodný pre všetkých, ktorí potrebujú vyšší stupeň ochrany (zdravotnícky personál, chronicky chorí, rizikové skupiny, alergici a astmatici), než im poskytuje bežná rúška. Nanovlákenné respirátory sú jednorazové a majú vystužený ohýbateľný okraj, ktorý sa ľahko prispôsobí akémukoľvek tvaru tváre.

Nanovlákenné respirátory Spur sú jednorazové. Obsahujú nanovlákenný filter a slúži pre profesionálnu ochranu pred vírusmi, baktériami ale aj smogom a alergény. Pri filtrácii najmenších častíc (vírusov) bola u použitého nanomateriálu preukázaná filtračnú schopnosť 98,5%, ktorá spĺňa FFP2.

Výhody nano respirátora Spurtex:možnosť skladovať 5 rokov nepoužité nano respirátory FFP2,

 • filtračná účinnosť nanoštruktúrne membrány 98,5%,b
 • ez výdychového ventilu,
 • jednoduché a praktické uchytenie na gumičky,
 • ľahké dýchanie vďaka nízkemu tlakovému odporu,
 • tvarovateľný pásik v oblasti nosa,
 • materiál šetrný k prírode

Filtračné schopnosti respirátora SpurTex® V100 FFP2 NR

Materiál SpurTex® PP L2 V1, z ktorého je respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR vyrobený, plne vyhovuje požiadavkám na materiál podľa európskej normy EN 149: 2001 + A1: 2009 pre filtračné respirátory proti časticiam a spĺňa kvalitatívne triedu FFP2. Materiál SpurTex® PP L2 V1 však navyše vďaka unikátnym vlastnostiam nanovláknité filtračnej vrstvy vykazuje vynikajúcu účinnosť záchytu v oblasti ultrajemných častíc (20-400 nm) a je teda ideálny pre záchyt najrôznejších baktérií a vírusov (vir SARS-CoV-2 má udávanú reálnu veľkosť okolo 80 nm). Týchto filtračných vlastnosťou je súčasne dosahované pri veľmi nízkych tlakových stratách, čo nielen podstatne zvyšuje komfort dýchania pri nosení respirátora, ale súčasne minimalizuje prienik vzduchu medzi okrajom respirátora a tvárou, čím znižuje riziko priechodu nežiaducich pevných častíc alebo mikroorganizmov týmto priestorom.

Nano respirátor FFP2 je vhodný do lietadiel, autobusov aj vlakov

Nanovlákenné respirátory SPUR sa hodí na cestovanie. V klimatizáciách lietadiel, autobusov aj vlakov sa vírusy prenášajú ľahko, pretože v nich nie sú kvalitné filtre, ktoré by dokázali vírusy a baktérie odfiltrovať.

Dlhodobá životnosť respirátora FFP2

Respirátory Spurtex sú unikátne aj tým, že sú trvalo účinné, preto majú životnosť 5 rokov, čo je úplne ojedinelé v porovnaní s ostatnými produktmi na trhu, ktoré majú filtračné účinnosť časovo obmedzenú. Nanomembrána použitá v respirátoroch Spurtex funguje vďaka nanovláknům iba na princípe mechanického záchytu, nie elektrostatického náboja ako v prípade bežných respirátorov, ktoré samozrejme v čase strácajú svoju energiu a teda aj schopnosť záchytu ultrajemných častíc. Respirátory sú vhodné aj na dlhodobé skladovanie.

Ako funguje nanovlákenná membrána v nano respirátore SpurTex®?

Nanovlákno je 1000x tenšie než ľudský vlas a voľným okom je neviditeľné. V Českej republike sme experti na nanovlákna a ako prvý na svete bol v roku 2004 v Liberci vyvinutý prístroj na priemyselnú výrobu nanovlákien. Väčšina výrobcov dnes pre výrobu nanovlákna používa technológiu meltblown, česká firma Spur však vyrába nanovlákna pomocou elektrospinningu. Vďaka tomu sú schopní vyrobiť vlákna ďaleko tenšie a docieliť tých najvyšších filtračných schopností.

Z nanovlákien sa upřede nanovlákenná membrána, ktorú si môžeme predstaviť ako veľmi hustú sieť alebo filter. Otvory v tomto filtri sú tak malé, že molekula vzduchu nimi prejde, ale baktérie, vírus alebo alergén nie. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikrónových častíc (10-400 nm) a je teda ideálny pre záchyt najrôznejších baktérií a vírusov (vir SARS-CoV-2 má udávanú reálnu veľkosť od 80 do 150 nm).

Nevadí respirátoru fúzy?

Pre zaistenie plného tesnenie je potreba nasadzovať respirátor na hladko oholenú tvár. Fúzy zabraňujú kvalitnému priľnutiu respirátora k tvári, a teda významne znižujú účinnosť samotného filtračného materiálu.

Ako používať respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR?

 1. Pred aplikáciou skontrolujte nepoškodenosť respirátora aj jeho balenie.

 2. Respirátor si nasaďte na tvár tak, aby zakrýval nos aj ústa, a upevnite ho pomocou gumičiek.

 3. Pritlačte respirátor pomocou tvarovateľného kovového pásku.

Ako dlho možno používať jednorazový nano respirátor FFP2?

Nanovlákenné respirátory Spurtex možno bezpečne používať po celú pracovnú zmenu (8 hodín). V prípade používania respirátora v mikrobiálne silne aktívnom prostredí (baktérie / vírusy) však môže byť táto doba v závislosti na kontaminácii pracovného prostredia významne skrátená, a to z dôvodu zakoncentrovaniu nebezpečných častíc na povrchu respirátora.

O materiáli

Respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR je vyrobený z materiálu SpurTex® PP, čo je päťvrstvový laminát tvorený netkanými polypropylénovými textíliami a špeciálne vyvinutou aktívnou nanovláknitou filtračné vrstvou z polyméru PVDF (Polyvinylidénfluorid) pripravovanou pomocou najmodernejšej technológie zvlákňovania polymérneho roztoku v elektrostatickom poli. Respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR neobsahuje žiadne vysoko krehká Borosilikátové mikrovlákna niekedy používaná v štandardných ochranných prostriedkoch dýchacích orgánov, ktoré majú negatívne ekologické, ale predovšetkým zdravotné vlastnosti. Nanovláknitá filtračná polymérna vrstva je medzi povrchovými vrstvami pevne fixovaná, čo jednak zaručuje dobré výsledné mechanické vlastnosti finálneho produktu a súčasne eliminuje možnosť poškodenia veľmi jemných polymérnych nanovlákien pri manipulácii a používaní.

Povrchové vrstvy tvorenej netkanými polypropylénovými textíliami, ktoré sú v styku s pokožkou, neobsahujú žiadne významné kožné dráždidlá a majú potrebné odborné posudky.

Údržba respirátora

Výrobok je deklarovaný ako jednorazový, avšak v prípade nutnosti (napr. Nedostatok ochranných dýchacích pomôcok pri epidémiách či pandemickej situácii) pri práci v mikrobiologickú silne aktívnom prostredí (baktérie, vírusy) je možno respirátor núdzovo sterilizovať pomocou germicídne (UV-C) lámp a použiť ho opakovane (3-5x). Respirátor možno tiež sterilizovať Dezinfekciou respirátorov a rúšok SPREJ 100 ml 70% etanol.

Ostatné metódy núdzové sterilizácie nutné riešiť s výrobcom. Neodporúča sa sterilizácia parou, žehlenie ani pranie.

Zobraziť celý popis