Zavolajte nám (Po-Pi 9-16)

Zľava -7%

Vitamín C-olway 100 kapsúl

Vitamín C-olway je čisto bio-organický, výučne z citrusov a zelenej pohánky. Prírodný, výdatný v každej dávke (200 mg čistého ľavotočivého vitamínu - nie kyseliny askorbovej!), v súlade s najnovšími trendmi zdravého životného štýlu.

Viac informácií ›

Máme skladom 9 ks Viac informácií › Objednávky do 27. 5. 10:30, predpokladané dodanie: u vás v utorok 28. 5.
32.8 € Pôvodná cena
30.5 € 27.2 € bez DPH
Zľava -7%
Ušetríte 2.3 €
ks
Kód produktu: CM_73
Záruka: 24 mesiacov
Popis a parametre
Vitamín C-olway 100 kapsúl
Vitamín C-olway 100…
30.5 €

Popis produktu

Vitamín C-olway - čisto prírodná ľavotočivá forma vitamínu C

Vitamín C je najdôležitejším medzi vitamínmi, ktoré prijímame vo výžive, i keby to malo mať význam len pre jeho úlohu pri procese vzniku telesného kolagénu - bielkoviny mladosti a hlavnej zložky spojivového tkaniva. Človek je jedným z nemnoho cicavcov našej planéty, ktorého organizmus v pečeni vitamín C nevytvára. Extrémnym príkladom katastrofálnych následkov jeho nedostatku je skorbut. Ani dnes nemávame možnosť vždy celkom účinne dbať na pravidelný prísun vitamínu C do organizmu. Navyše mnohé nepriaznivé civilizačné vplyvy nás stále častejšie radia medzi osoby so zvýšenou spotrebou tejto látky.

Kyselina askorbová, ktorá býva najčastejšie vyrábaná syntézou z kukuričnej dextrózy, často predstavuje jedinú či hlavnú zložku drvivej väčšiny všetkých výrobkov distribuovaných vo svete ako vitamín C. Je však v ľudskom organizme len veľmi slabo vstrebávaný a jeho systematická konzumácia vo vysokých dávkach môže v organizme spôsobovať i pre zdravie nežiaduce vedľajšie účinky. Bio-organický vitamín C je čisto prírodnou ľavotočivou formou a vstrebáva sa rovnako ako vitamíny získavané z potravín. Rovnaký je predsa aj jeho pôvod.

Vitamín C-olway

  • zásobuje organizmus prírodným vitamínom C
  • stimuluje procesy tvorby kolagénu
  • podporuje funkciu imunitného systému
  • spevňuje steny cievneho systému

1 kapsula obsahuje 200 mg vitamínu C, čo predstavuje 250 % ODD (odporúčanej dennej dávky). 

C-olway je produktom bez kompromisov. Obsahuje proste dva rastlinné výťažky a nevyhnutné množstvo protihrudkovej látky (rovnako prírodného pôvodu), bez ktorej by nebolo možné ich uzavrieť v kapsulách. Rezignovali sme na prídavok minerálnych askorbátov a akýchkoľvek iných ďalších foriem vitamínu C. Dokonca ani komplexy bioflavonoidov, pretože také väzby, i keď medzi tvorcami vitamínov bývajú často používané, sa v prírode nevyskytujú. Zelená pohánka a citrusy obsahujú dostatočné množstvo flavonoidov v prirodzených väzbách s vitamínom C.

Prípravok vo svojom zložení neobsahuje:

Syntetické formy kyseliny askorbovej, minerálne askorbáty, citriníny, potravinárske konzervanty, farbivá, aromatizujúce látky, cukry, soli, škrob, kvasnice, pšenicu, lepok, sóju, zelené korenie, komplexy izolovaných bioflavonoidov, glycerín, karamel, celulózu, sorbitol, prídavky zahustenej pomarančovej šťavy, sacharín, cukralózu, fruktózu, guarovú či celulózovú gumu, oxid kremičitý, karboxymetylové zlúčeniny, dextrózu ani žiadne suroviny pochádzajúce z geneticky modifikovaných rastlín.

Zloženie:

  • Výťažok z naklíčených zrniečok pohánky obyčajnej (Fagopyrum esculentum Moench), výťažok z plodov horkého pomaranča (Citrus aurantium L.)
  • Pomocné látky: rybacia želatína (obal kapsuly), stearát horečnatý (prírodná protihrudková látka).

1 balenie obsahuje 100 ks kapsúl

1 kapsula v 670 mg hmotnosti obsahuje:

  • Mleté zrniečka naklíčenej pohánky (fagopyrum esculentum moench) - 200 mg.
  • Mleté plody horkého pomaranča (citrus aurantium L.) - 375 mg.

Spôsob užívania:

Ako výživový doplnok - odporúčame užívať 1 kapsulu denne, v čase, keď nebudete konzumovať pokrm obsahujúci ovocie, zeleninu či iné zdroje prírodného vitamínu C. Odporúčame takisto rozdeliť dávku obsiahnutú v jednej kapsule a rozsypať ju v priebehu dňa do konzumovaných jedál. Neprekračujte odporúčanú dávku v priebehu dňa. Zvýšenie dennej dávky užívaného suplementu konzultujte s lekárom. Prípravok nemožno používať ako náhradu pestrej výživy.

Skladovanie: Skladujte pri izbovej teplote, na suchom mieste, mimo dosahu detí, uzavreté v originálnom balení.

Kontraindikácie: Zvýšená citlivosť na ktorúkoľvek zo zložiek suplementu.

Ďalšie informácie získate tiež tu.

PREČO vitamín C - C-olway?

Prečo firma COLWAY ponúkla spotrebiteľom vlastný vitamín C, keď len v Európe bolo na trh uvedených už zhruba 8 tisíc najrôznejších produktov práve s týmto názvom? Azda sa ešte v dnešnej dobe v tak husto konkurenčne naplnenej tržnej oblasti dá vytvoriť výnimočný produkt? Ukázalo sa, že áno. Takmer 96 % zo sortimentu tovaru nakupovaného spotrebiteľmi z celého sveta obvykle predstavuje pravotočivá kryštalická kyselinu askorbová syntézovaná v čínskych továrňach z americkej dextrózy. Forma, akú naše organizmy po milióny rokov nikdy nepoznali, a preto ju dnes zle vstrebávajú. Ďalšie 3 % sú zmesou toho prvého - syntetického s vitamínom extrahovaným z biomasy. Iba mizivá stotina je tvorená rastlinnými preparátmi v čistej forme. Napriek tomu aj vtedy je biologická dostupnosť vitamínu C v týchto produktoch veľmi rozdielna. Najlepší vitamín C, aký obsahujú rastlinné výhonky, stretávame na trhu veľmi zriedka. Nie je to výnosný byznys.

Vitamín C-olway je získavaný z klíčkov pohánky a z plodov, kôry, kvetov a lístkov mladého horkého pomaranča. Neobsahuje plniče ani syntetické doplnky kyseliny askorbovej, ani jeho derivátov. Je bio-organický, ľavotočivý a avantgardný. Doplnky stravy založené na týchto rastlinných zložkách si získavajú popularitu medzi znalcami. Vitamín C-olway sa ihneď s veľkým ohlasom zaradil do skupiny výrobkov uznávaných ako najlepšie vo svojej triede doplnkov stravy v Európe. Stal sa tiež rýchlo jedným z našich najčastejšie nakupovaných výrobkov.

Produkt je zaradený v kategóriách

Doplnky stravy Imunita

Zobraziť celý popis

Parametre

Použití imunita

Zobraziť všetky parametre